FOTELIKI ROWEROWE

Fotelik rowerowy to wygodny i bezpieczny sposób na przewożenie dziecka na rowerze. Szeroka gama modeli i kolorów sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Pierwszym i najczęstszym pytaniem, jakie zadają sobie Rowerowi Rodzice jest to, od jakiego wieku można dziecko bezpiecznie przewozić w foteliku rowerowym? Odpowiedź brzmi: to zależy od dziecka, każde jest inne i rozwija się w innym tempie. Jeśli natomiast Twój maluch już stabilnie siedzi, to można próbować pierwszych przejażdżek nawet w wieku 9 miesięcy! Umożliwiają to foteliki rowerowe montowane na przodzie roweru. Ograniczenie wagowe takiego fotelika to około 15 kg. Zaletą przedniego fotelika rowerowego jest to, że Twojego malucha masz cały czas blisko siebie. Podczas jazdy możesz mu szeptać do ucha i opowiadać o tym, co znajduje się wokół. Foteliki rowerowe montowane są na kierownicy roweru, a specjalna osłona zamontowana z przodu fotelika, ochroni dziecko przed owadami lub pryskającymi spod kół kamyczkami.
Foteliki rowerowe na tył dzielą się na modele, które mogą być zamontowane na bagażniku lub takie mocowane do ramy roweru. Przeznaczone są dla starszych dzieci o wadze od 15 do około 22 kg. A czy wiesz, że są także dostępne specjalne foteliki rowerowe (siedziska) dla jeszcze starszych dzieci, o wadze nawet do 35 kg?
W naszym sklepie znajdziesz foteliki rowerowe holenderskiej marki BOBIKE oraz szwedzkie THULE. W sklepie stacjonarnym wybrane modele zobaczysz na żywo i przymierzysz do nich dziecko. Zapraszamy!!!